Vítejte na stránkách naší školy

ARCHIV

akcí školy

2018

SVATOMARTINSKÉ TVOŘENÍ

Na blížící se svátek svatého Martina, který slibuje první sněhové vločky připravila naše škola výtvarnou dílnu s názvem "Svatomartinské tvoření ". Děti si mohly vyrobit a nazdobit například sněhové vločky, papírovou husu, koníka a perníčky. Moc nás potěšila opět velká účast dětí i rodičů.

Děkujeme za spolupráci herní terapeutce Darině z Pediatrické kliniky.

HALLOWEENSKÉ TVOŘENÍ

Dne 25.10.2018 připravila naše škola zábavný program pro hospitalizované děti s názvem "Halloveenské tvoření ". Děti si mohly vyzkoušet výrobu dekorací se strašidelnou tématikou za použití různých technik a materiálů. Celý den se opravdu povedl a je vidět, že strašidelný svátek děti baví. Paní učitelky a

vychovatelky měly radost, že opět dětem mohly zpříjemnit pobyt v nemocnici.

Poděkování patří i herní terapeutce Pediatrické kliniky Darině.

VÁNOČNÍ TVOŘENÍ 2017

Dne 7. 12. 2017 si paní učitelky z naší školy připravily pro děti a jejich doprovody kreativní dílničku s názvem "Vánoční tvoření ". Děti si mohly vlastnoručně vyrobit různá vánoční přáníčka a drobné dárečky pro své blízké. Celý den nás provázela příjemná atmosféra a vánoční koledy. GALERIE ZDE

 

Opět děkujeme za spolupráci herní terapeutce Darině z Pediatrické kliniky.

MIKULÁŠOVSKÉ TVOŘENÍ 2017

Na příchod  Mikuláše, čerta  a anděla se všechny děti moc těší, aby čekání nebylo tak dlouhé připravila naše škola 28. 11. 2017 výtvarnou dílnu s názvem "Mikulášské tvoření". Děti si mohly vyrobit různé Mikuláše, čertíky a anděly. Celou akci provázela příjemná předvánoční atmosféra.
Děkujeme za spolupráci herní terapeutce Darině z Pediatrické kliniky.

GALERIE ZDE

USPÁVÁNÍ

BROUČKŮ

PODZIMNÍ

TVOŘENÍ

 

II. MOTOLSKÁ POUŤ

Dne 19. 9. 2017 pořádala naše škola  spolu s Pediatrickou klinikou, KDHO a Dobrovolnickým centrem ll. Motolskou pouť. Akce probíhala venku v terapeutické zahradě a jejím okolí. Na děti čekaly různé soutěže, výtvarné dílny, ornitologové, hasiči a vojáci se svými služebními psy. Děti mohly získat na každém stanovišti "dětské penízky", za které si mohly něco koupit na naší střelnici. Počasí nám naštěstí přálo a podle reakcí dětí a rodičů se Motolská pouť všem moc líbila. Galerie snímků je ZDE

INDIÁNSKÉ PRÁZDNINY!

Na plakátek k letní akci se můžete podívat ZDE.

CHIMPO A KARKULKA

Dne 13. 6. 2017 pořádala naše škola ve spolupráci s Pediatrickou klinikou výtvarnou dílnu s názvem "POHÁDKOVOU ZÁBAVU". Galerie snímků z akce najdete ZDE. Na plakátek k akci se můžete podívat ZDE.

DEN MATEK

Dne 11. 5. 2017 oslavila naše škola blížící se "Den matek" výtvarnou dílnou  s názvem "Maminky mají svátek". Děti si mohly vyrobit pro maminky různé krásné dárečky, které určitě udělají radost každé mamince. Děkujeme za spolupráci herní terapeutce Pediatrické kliniky. Galerie snímků je ZDE

VELIKONOČNÍ TVOŘENÍ

Dne 6. 4. 2017 pořádala naše škola ve spolupráci s Pediatrickou klinikou výtvarnou dílnu s názvem "Velikonoční tvoření". Děti si mohly vyrobit velikonoční slepičky, zajíčky,přáníčka a kuřátka. Nechyběla ani pomlázka, kterou si děti nazdobily barevnými mašličkami. Galerie snímků je ZDE

TVOŘENÍ K MDŽ

Dne 7. 3. 2017 připravila naše škola ve spolupráci s Pediatrickou klinikou výtvarnou dílnu s názvem "Tvoření k MDŽ". Děti si mohly vyrobit drobné dárečky pro maminky, babičky, tetičky nebo pro někoho koho svého blízkého.
Galerie snímků je ZDE

MASOPUSTNÍ VESELÍ

Dne 21. 2. 2017 připravila naše škola pro děti a jejich doprovody tvořivou  dílnu s názvem "Masopustní veselí". Děti si mohly vyrobit různé masky a výrobky, které k masopustu patří např. kobyla, prasátko a šašek. Opět děkujeme za spolupráci herní terapeutce Pediatrické kliniky.
Galerie snímků je ZDE

VALENTÝNSKÉ TVOŘENÍ

Dne 14. 2. 2017 pozvala naše škola děti a jejich doprovody na výtvarnou dílnu s názvem "Valentýnské tvoření". Děti si zde mohly vyrobit různé valentýnské dekorace, kterými se nejen zabavily, ale i určitě udělaly radost svým blízkým. Výtvarnou dílnu doprovázela velmi příjemná a kreativní atmosféra, při které mohly děti alespoň na chvíli zapomenout, že musí být v nemocnici. Děkujeme za spolupráci herní terapeutce Pediatrické kliniky.
Galerie snímků je ZDE

KRÁLOVNA ZIMA

Dne 17. 1. 2017 pořádala naše škola výtvarnou dílnu s názvem "Královna zima". Děti se mohly zabavit vyráběním různých výrobků se zimní tématikou. Celou akci opět provázela příjemná a tvořivá atmosféra.
Galerie snímků je ZDE

VÁNOČNÍ TVOŘENÍ

Dne 13. 12. 2016 pozvala naše škola děti a jejich doprovody na "Vánoční tvoření". Děti si mohly vyrobit vánoční přáníčka, stromečky, kapříky, zvonečky, perníčky a jiné drobné dárečky a ozdůbky. Celou akci provázela velmi příjemná předvánoční atmosféra a vánoční koledy. Přejeme všem krásné Vánoce a brzké uzdravení. Děkujeme za spolupráci herní terapeutce Pediatrické kliniky Darině. Galerie snímků je ZDE

KDOPAK BY SE ČERTA BÁL?

Dne 1. 12. 2016 pořádala naše škola výtvarnou dílnu s názvem "Kdopak  by se čerta bál?". Děti se mohly zabavit vyráběním čertíků,andílků a Mikulášů.

Celou akci provázela velmi příjemná atmosféra a čerta se nikdo nebál :-)

Galerii snímků z této akce si můžete prohlédnout ZDE

SVATOMARTINSKÉ TVOŘENÍ PRO DĚTI

MIKULÁŠ S KAPKOU NADĚJE

Dne 10. 11. 2016 proběhla akce SVATOMARTINSKÉ TVOŘENÍ PRO DĚTI, kterou organizovala naše škola v součinnosti s Pediatrickou klinikou FN Motol a KDHO.
Plakátek ZDE. Galerii snímků najdete ZDE.

MIKULÁŠ S KAPKOU NADĚJE je název akce, která se koná 5. 12. 2016 od 11 hodin v monobloku v 10. patře. Srdečně zveme! Plakátek ZDE.

GALERIE PRO ONKOLOGICKÉ PACIENTY
A PODPORUJÍCÍ UMĚLCE

Svoji první výstavu nabízí „Galerie pro onkologické pacienty a podporující umělce“, jediná svého druhu u nás a možná i v okolním světě, která nyní představuje výtvarné práce dětí ze Základní a mateřská školy při FN Motol. Škola usnadňuje dětem pobyt v nemocnici a malování a různé vyrábění děti mnohdy zbavují pocitu strachu, obav z bolesti a úzkosti.

 

Galerie se nachází v Anenské ulici č. 13 na Praze 1.

Podrobnější informace o výstavě najdete ZDE.

BAREVNÝ PODZIM

Dne 4. 10. 2016 uspořádala naše škola ve spolupráci s Pediatrickou klinikou a klinikou KDHO výtvarnou dílnu "Barevný podzim". Děti a jejich doprovody si mohly vyrobit různé předměty s podzimní tématikou — obrázky a věnečky s přírodnin,podzimní stromy z korálků a barevných papírů, slunečnice, jablíčka s červíkem a ježečka. Celou akci provázela příjemná a za okny pravá podzimní atmosféra.

HALLOWEEN 2016

Dne 20. 10. 2016 pořádala naše škola výtvarnou dílnu  s názvem Halloween. Děti se mohly zabavit vyráběním a malováním strašidýlek, duchů, netopýrů, masek, dýni, pavouků a přáníček. Celá akce se velmi povedla bylo vidět, že Halloween je u děti oblíbený. Podívejte se sami!

DEN RADOSTI ANEB VÁNOCE NANEČISTO

Dne 8. 11. 2016 se uskutečnil v prostorách FN Motol DEN RADOSTI. . Plakátek a prodrobnosti k akci si můžete přečíst ZDE.

MOTOLSKÁ POUŤ

Dne 20. 9. 2016 uspořádala naše škola ve spolupráci s ve spolupráci s MŠ A ZŠ při FN Motol, KDHO-ŠANCE ONKOLÁČKŮM, Zdravotní klaun, DC FN Motol, AČR, PINK BUBLLE v areálu terapeutické zahrady I. MOTOLSKOU POUŤ.
Akce proběhla ke spokojenosti dětí i organizátorů, už teď se těšíme na další pouť! Plakátek ZDE

XVIII. INDIÁNSKÉ PRÁZDNINY 2016 VE FN MOTOL

PROGRAM INDIÁNSKÝCH PRÁZDNIN ZDE

 

Indiánské prázdniny jsou tady! Těšíme se na setkání v táboře kmene Motolů!

Slavnostně jsme začali 2. 6. Indiánská vysvědčení předáme tradičně na závěr 28. 6. 2016.

Programy jednotlivých akcí jsou od pondělí do pátku, podrobnosti o akcích připravovaných i uběhlých
se dozvíte na našich webových stránkách a z přiloženého programu.

 

Zažijte i vy s námi dny plné radosti, zvědavosti a moudrosti. PLAKÁTEK ZDE

TULIPÁNOVÝ DEN

Klub Interaktivního domu ve FN Motol, o.p.s. Vás srdečně zve na XVI. TULIPÁNOVÝ DEN ve středu 27. 4. 2016 od 10 do 15 hodin. Místo konání: Tulipánová galerie a výtvarná dílna ve FN Motol. Plakátek k akci můžete vidět ZDE.

VALENTÝNSKÉ TVOŘENÍ

Dne 4. 2. 2016 uspořádala naše škola ve spolupráci s herními terapeutkami Pediatrické kliniky a Kliniky neurologie Valentýnské tvoření. Děti si mohly vyrábět krásná přáníčka a drobné dárečky např. zdobené květináčky, kočičku ze srdíček, srdíčkový závěs a barevná srdíčka na špejli.

Celá akce nejen děti zabavila, ale navíc svými vlastnoručně vyrobenými dárečky mohou udělat radost svým blízkým. Foto ZDE.

MASOPUSTNÍ VESELÍ

Dne 9. 2. 2016 pořádala ZŠ a MŠ již tradiční výtvarnou dílnu pro děti s názvem Masopustní veselí. Děti si mohly vyrábět různé masky, korunky, čelenky a karnevalové čepičky. Paní učitelky a vychovatelky také děti seznámily s tradicemi, které k masopustnímu období patří. Na výtvarné dílně spolupracovala herní terapeutka Pediatrické kliniky a Nadační fond Šance Onkoláčkům. Během celé akce panovala velmi příjemná atmosféra, kterou se snažíme dětem co nejvíce zpříjemnit a odlehčit pobyt v nemocnici. Foto ZDE.

SNĚHULÁCI PAJDULÁCI

Dne 19. 1. 2016 pořádala ZŠ a MŠ při FN Motol ve spolupráci s herními terapeutkami Pediatrické kliniky a Kliniky neurologie výtvarné a pracovní tvoření se zimní tématikou Sněhuláci pajduláci.

Děti a jejich doprovody si mohly vyrobit např. různé sněhuláky, krmítka pro ptáčky, mrazíka, brusle a jiné zimní obrázky. Celá akce proběhla opět v příjemné atmosféře.

 

Fotografie z akce si můžete prohlédnout v naší galerii kliknutím ZDE

 

 

 

Den dětí

K PROHLÉDNUTÍ

Plakátek

Galerie

XVII. INDIÁNSKÉ PRÁZDNINY V MOTOLSKÉ NEMOCNICI

INDIÁNSKÉ PRÁZDNINY 2015 V ATRIU FN MOTOL POŘÁDÁ KLUB INTERAKTIVNÍHO DOMU (KID, O.P.S.) VE SPOLUPRÁCI FN MOTOL, ZÁKLADNÍ A MATEŘSKOU ŠKOLOU PŘI FN MOTOL A DC FN V MOTOLE  OD 2. 6. DO 23. 6. 2015.
TÁBOR KMENE MOTOLŮ DENNĚ OD 15.00 HODIN!

Tvořeníčko k MDŽ

Dne 5. 3. 2015 proběhlo na 10. patře lůžkové části FN Motol ve spolupráci s herní terapeutkou Pediatrické kliniky výtvarné tvoření pod názvem „Tvořeníčko k MDŽ“. Této akce se zúčastnily učitelky MŠ a ZŠ při FN Motol. Na několika stanovištích si děti mohly vyrábět drobné dárečky (náhrdelníky, náušnice z korálků), srdíčka, veselé závěsy apod. pro maminky, babičky, tety, kamarádky a jen tak pro radost…. I když venku pršelo i sněžilo na akci bylo veselo. Některé děti – pokud mohly – se na tvořeníčko vrátily i v odpoledních hodinách.

Jarní tvoření

Dne 17. 2. 2015 navštívily pracovnice firmy Davona dětskou část FN Motol za účelem potěšit děti a „přivolat jaro“ jarním tvořením. Na této akci se podílely i učitelky MŠ, které byly požádány o spolupráci. Děti si vyrobily záložky do knih s jarními motivy, první jarní květiny a různá zvířátka. Akce se všem líbila.

 

 

Masopustní veselí

Dne 10. 2. 2015 – jako již tradičně – proběhl projektový den MŠ, ŠD, ŠK ve spolupráci se ZŠ s názvem „Masopustní veselí“. Děti a jejich doprovody měly opět možnost vyrobit si různé masky, klobouky, ozdobné čepice a květiny z papíru. Akce se zúčastnily nejen děti z lůžkové části, ale i děti z DPK. Po celou dobu tvoření panovala veselá a příjemná nálada, která k masopustu patří.

Valentýnské tvoření

Dne 5. 2. 2015 proběhlo tvoření ke svátku svatého Valentýna. Děti měly možnost vyrobit si drobné dárečky „jen tak pro radost“ nebo z lásky pro někoho blízkého.

Akce byla velmi vydařená a děti si odnesly různá valentýnská přáníčka, srdíčka, dárkové krabičky a postavičky medvídků se srdíčkem. Celou akci doprovázela příjemná hudba a atmosféra.

„Pojďte s námi za pohádkou...“

Dne 22. 1. 2015 proběhla akce ZŠ a MŠ s názvem „Pojďte s námi za pohádkou…“

Cílem této akce bylo připomenout dětem i jejich doprovodům (rodičům, prarodičům) pohádkové postavičky z klasických českých pohádek. Fotky si můžete prohlédnout zde.

 

 

Celé Česko čte dětem

Dne 24. 11. 2014 v rámci projektu Celé Česko čte dětem, proběhlo čtení na Klinice ORL. Úryvky z knihy Kouzelný měsíc přečetla paní Simona Stašová za přítomnosti spisovatelky paní Heleny Beránkové.

Fotky z akce si můžete prohlédnout zde.

 

 

© 2016 Základní škola a Mateřská škola při FN Motol

Základní škola a Mateřská škola při FN Motol

V Úvalu 84, 150 06 Praha 5

 

Designed and powered by Filip Žahourek, GOODDESIGN